אם אתם מתכוונים לנקות פרקט בעצמכם, יהיו מספר כללים פשוטים שמומלץ ביותר לעקוב אחריהם. ניקוי פרקטים ניתן לצלוח בקלות בעזרת חומרי ניקוי שונים, אך כמובן שתמיד יהיה חשוב לוודא כי חומרי הניקוי מיועדים לסוג הפרקט שלכם.

יש בבית פרקט ואתם מעוניינים שהוא יחזור לנצוץ? התקנת פרקטים תמיד תצריך ממכם גם תחזוקה מסוימת, בין אם מעטה או רבה. בעוד שחלק מסוגי הפרקטים יצריכו תחזוקה רבה יותר, תמיד תוכלו להתקין פרקט בבית שיצריך ממכם ניקוי פרקטים פשוט. למשל, פרקט למינציה בדרך כלל יצריך ממכם שיטות ניקוי פחות מורכבות, בעוד שפרקט עץ אמיתי יצריך ממכם שיטת ניקוי מאוד מסוימת.

כללי ברזל לניקוי פרקטים מכל הסוגים

בכל מקרה, בין אם מותקן בביתכם פרקט מסוג כזה או אחר, הכלל הכי חשוב שיש לזכור – אין לשפוך מים על הפרקט. בכל מקרה בו אתם גורמים לפרקט לבוא במגע עם מים (גם אם מעטים), אתם עלולים לגרום לניפוח הפרקט ולנזק בלתי הפיך.

ברוב הכמעט מוחלט של המקרים, פרקט שבר במגע עם מים יצריך החלפה ולא תיקון. אם בביתכם מותקן פרקט עץ אמיתי, בדרך כלל יהיה מומלץ להסתייע בשירותיהן של חברות ניקיון המעניקות ניקוי פרקטים מומלצות ומקצועיות. אלו יגיעו אליכם עם ציוד ניקוי מקצועי ומכונות חידוש פרקטים. לאחר מלאכת ניקיון לא ארוכה מדי, תוכלו להבחין כי הניצוץ חזר לפרקט שלכם. * טיפ, חפשו אחר חברת ניקיון לפי אזור המגורים שלכם, ככה תקבלו חברות קרובות יותר שיגיעו באופן מיידי.

ניקוי סוג רצפות שונות ופרקטים

ניקוי סוג רצפות שונות תמיד יצריך שיטות ניקוי מגוונות, ופרקטים הם לא שונים במובן הזה. תוכלו להשתמש באותם חומרי ניקוי ייעודיים לפרקטים שניתן לרכוש בסופרמרקט השכונתי, אך תמיד יהיה חשוב לוודא שחומר הניקוי אינו מסב נזק לפרקט.

כיצד מוודאים זאת?

מאוד פשוט, בוחנים את חומר הניקוי בפינה של הבית, בקצה של הפרקט. אם חומר הניקוי אינו גורם לירידה של צבע או לנזק בפרקט, יהיה אפשרי להמשיך הלאה לשאר הבית. במקרים בהם אתם מחפשים אחר השירות של ליטוש פרקטים מכל הסוגים, חשוב להבין כי ליטוש פרקט, בניגוד לניקוי, יצריך ממכם לא מעט ידע וניסיון מקצועי.

מעוניינים לחדש את הפרקט?

במקרים אלו, אנחנו ממש לא ממליצים לכם להשתמש בכל מיני שיטות ביתיות, או חס וחלילה, בניירות ליטוש למיניהם. ממש בקלות, אתם תמצאו את עצמכם עם נזקים חמורים בפרקט. ההמלצה הכי גורפת עבור ליטוש פרקטים מכל הסוגים, היא הסתייעות באנשי מקצוע אמיתיים, חברת ניקיון מומלצת לניקוי וליטוש פרקטים מכל הסוגים.

בשורה התחתונה, אף אחד מאיתנו לא מעוניין להתחיל את היום עם תוכניות ניקיון של הבית, ולמצוא את עצמו בהמשך היום עומד אל מול פרקט שנגרם לו נזק בלתי הפיך. אם אתם לא בטוחים כיצד לנקות פרקטים ללא נזקים, יהיה חשוב להסתייע באנשי הניקיון המתאימים. בהצלחה!

Pin It on Pinterest

Call Now Button
Reviews Powered by RichPlugins.com
לקוחות ממליצים