החלפת פרקט בפרויקט שיפוץ דירה

אחרי שנים ארוכות בהן שירת אתכם הפרקט כרצפת הבית, הגיעה העת לחדש את מראה הבית, או להחליף לגוון בהיר או כהה יותר, אולי להחליף לפרקט ברמת איכות גבוהה יותר ואולי להרחיב את הפרקט מהסלון גם לחדרי השינה. החלפת פרקט בפרויקט שיפוץ דירה היא פעולה שחייבת להתבצע בשלב מאוד ספציפי של הפרויקט ועל ידי גורם מקצועי מאוד ספציפי ועל כך נדבר בשורות הבאות.

 

מתי מחליפים פרקט והאם אתם צריכים להחליף פרקט?

ההחלטה על החלפת פרקט בפרויקט שיפוץ דירה היא החלטה שיכולה להישען על שתי סיבות או למעשה אפילו שלוש סיבות מרכזיות: א' הפרקט הישן שלכם כבר לא נראה כמו פריט שתורם לעיצוב הבית, הוא שחוק, מלא שריטות אולי גם סובל מדפורמציות עם צבע דהוי והנוכחות שלו יותר פוגעת באווירת הבית מאשר תורמת לו. ב' במסגרת פרויקט השיפוץ אתם מחליטים לשנות את סגנון העיצוב של הבית, אתם משנים את הצבעים, את אופי העיצוב ואת המרקמים הדומיננטיים וכל אלה כבר לא מתאימים לפרקט הישן. ג' סיבה נוספת שגם אותה אפשר לכלול תחת ההגדרה של החלפת פרקט היא שמעולם לא היה לכם פרקט בבית וכעת אתם מעוניינים להתקין אותו בפעם הראשונה. האם אתם צריכים להחליף את הפרקט? זה כבר עניין סובייקטיבי לחלוטין והכל תלוי ברצון שלכם. אם אתם יכולים וזה נראה לכם סביר להישאר עם הפרקט הישן לאור התקציב הדל שעומד לרשותכם, זה בסדר גמור. אם יש לכם את התקציב הנדרש, החלפת פרקט יכולה להחליף לחלוטין גם את האווירה בבית ולבטח מדובר בהשקעה כדאית.

חשוב לבחור בקבלן שיפוצים מקצועי המתמחה בעבודה מול ספקי פרקטים כמו היחידה לשיפוצים https://evenp.co.il/

 

עד כמה חשוב הפרקט בעיצוב הבית?

רצפה, קירות, תקרה, חלונות, דלתות וחיפויים הן דוגמאות נהדרות לפריטי עיצוב שיש להם השפעה דרמטית על עיצוב הבית ועל האווירה בבית. הסיבה לכך היא שטח הפנים הגדול של כל הפריטים הללו. ככל ששטח הפנים של פריט העיצוב הוא גדול יותר, כך ההשפעה שלו על העיצוב והאווירה היא גדולה יותר. רצפה היא לבטח פריט העיצוב הגדול ביותר בבית (אולי פרט לקירות), ולכן החלפת פרקט בפרויקט שיפוץ דירה יכולה להשפיע באופן דרמטי על תוצאות השיפוץ ועל שביעות הרצון שלכם מהשיפוץ. המשמעות היא שאם יש לכם תקציב מוגבל ואתם שוקלים לאן לנתב אותו, טיפול בריצוף הבית, ובמקרה הזה, החלפת פרקט, הוא בהחלט כיוון שאליו כדאי מאוד לנתב את התקציב על מנת להשיג את האימפקט העיצובי הנדרש לכם. כשמוסיפים לכך את העובדה שמחירי הפרקטים נמצאים כל הזמן בירידה מתמדת, זאת יכולה להיות גם ההחלטה המשתלמת ביותר עבורכם.

מה שכן, את החלפת הפרקט אתם צריכים תמיד לבצע בשלבי הסיום של השיפוץ, לאחר צביעת הקירות ואתם חייבים לבצע אותה בסיוע גורם מקצועי המתמחה ספציפית בעולם הפרקטים.

Call Now Button

Pin It on Pinterest