איזה סוג צבע כדאי לשלב בריצוף חדש?

כאשר אתם משפצים או נכנסים לבית חדש, הריצוף הוא אחד האביזרים החשובים בבית, לפיכך הוא משפיע על כל האווירה של הבית. קיימים מגוון רחב מאד של ריצופים כמו, שיש, גרניט פורצלן , קרמיקה, ועוד, כל אחד מהם בעל יתרונות וחסרונות משלו, וכמובן שלכל אחד גם מחיר שונה. לכן לפני שאתם ניגשים לבחור ריצוף חדש לבית עליכם להכיר את מגוון הריצופים הקיים ואת המחיר שעולה כל אחד ואז לבחור, לאחר בחירת הריצוף המתאים עליכם לבחור את צבע הריצוף המתאים לכם, לפי טעמכם האישי והתקציב שלכם. קיימים מגוון רחב של צבעים לכל סוגי הריצופים, בניגוד למחשבה שהצבע של הריצוף אינו משנה, יש טעות בדבר. צבע הריצוף גורם לאווירה שונה בבית, ויש להתאימו לשאר הרהיטים.

כדי להשוות לבית מראה מדהים ונפלא, אז איזה סוג צבע כדאי לשלב בריצוף חדש?

צבע ריצוף מומלץ

מעצבי פנים רבים לומדים זמן רב בכדי לעצב היטב את הדירה, אך גם להם אין אפשרות להמליץ על צבע מומלץ, הניתן לשילוב בריצוף חדש. ולכן יש להקדיש זמן ומחשבה רבה עד לבחירת העיצוב הנכון. להלן טיפים שיעזרו לכם בבחירה.

 

  • גודל החלל

בכל חדר ולא משנה גודלו צבע הריצוף הינו החלק הראשון שתפגשו כאשר אתם נכנסים לחדר, והוא יהיה בעל השפעה על האווירה כשנכנסים אליו. אם החדר למשל רחב או גדול כדאי לכם לבחור בגוונים חומים או כהים מפני הנטייה של צבעים אלו להקטין חדרים. אם החדר שלכם קטן ההמלצה היא לבחור ריצוף בצבעים בהירים כמו לבן למשל, צבעים אלו נוטים להגדיל את החדר.

 

  • השפעת צבעים

לצבעים ישנה השפעה רבה על האווירה בחדר, ולכן יש להקפיד היטב על בחירת צבע הריצוף בחדר. למשל גווני צהוב מסמלים אהבה, שחור מסמל דרמתיות, ואפור מסמל כפריות.

 

  • תאורה

צבע הריצוף משתנה בהתאם לתאורה במשך היום. יש להקפיד להסתכל על צבע הריצוף במגוון רחב של תאורות, תאורה טבעית ותאורה מלאכותית, כמו כן יש להקדיש מחשבה על סוג התאורה שאתם זקוקים בחדר זה בהדגשה על צבע הריצוף.

 

בחירת הצבע בהתאם לרהיטים ולשאר הפרטים שבחדר

אל תבחרו את צבע הריצוף על חדר ריק, אלא הקפידו לבחור צבע ריצוף שיתאים גם לשאר הרהיטים שיהיו בחדר, כך שתוכלו להסתכל על התמונה השלמה.  כאשר אתם בוחרים צבע לריצוף יש לקחת אתכם אל ספק הריצוף פריטים מהעיצוב של החדר המדובר כמו כרית נוי, צבע הקיר, וצבע הרהיטים, כך הספק יוכל לעזור לכם לבחור את הגוון הנכון והמתאים ביותר לחדר.

יש לקחת בחשבון עובדה נוספת, והיא צביעת דירה כללית. צבע הריצוף חייב להשתלב עם צבע החדר הספציפי, לכן יש להתאים עם הצבעי את גוון הצבע המתאים לכל חדר.

 

 

 

Call Now Button

Pin It on Pinterest