עץ, גווני אדמה רכים, שילוב של אבן טבעית והרבה ירוק בעיניים, כל הדברים האלו מתחברים לנו מיד עם סגנון עיצוב כפרי. אתם לא חייבים לארוז את המזוודות ולעבור לכפר כדי ליצור לעצמכם בית חלומות שכולו מחווה לטבע ולמרחבים, גם בעיר תוכלו באמצעות אלמנטים עיצוביים שונים, ביניהם ריצוף פרקט, ליצור מראה כפרי וחמים.

למה דווקא פרקט?

עיצוב כפרי הוא עיצוב מגוון, אך המכנה המשותף לכל הבתים הכפריים שתראו במגזיני העיצוב הוא השימוש בעץ. אי אפשר ליצור סטייל כפרי בלי להשתמש במחוות קטנות לטבע, שבאות לידי ביטוי בשימוש בעץ, בצמחים, באבן טבעית ועוד.

רצפת פרקט, בעיקר כזו ששומרת על מראה העץ הטבעי, משתלבת באופן הכי מדויק בתוך תוכנית עיצוב פנים בסגנון כפרי. המראה שמתקבל הוא מראה חם, ביתי, נעים ומחבק שהוא בדיוק מה שחושבים כשמדברים על עיצוב כפרי.

בנוסף, רצפת פרקט מתחברת לכל האלמנטים האחרים שכדאי להכניס לתוכנית עיצוב כפרית, מצמחייה ירוקה דרך טקסטיל בגווני אדמה, כחול וירוק ועד לריהוט עתיק בסגנון כפרי.

איך בוחרים את הפרקט הנכון?

פרקט שמתאים לעיצוב כפרי הוא טבעי וממחיש את הקסם האמיתי של העץ כחומר גלם.

מומלץ לבחור בפרקט מעץ מלא שאפשר לראות בקלות את הגוון הטבעי שלו, את החספוס שלו, את השוני בין קורה לקורה, את העובדה שהוא הגיע מהטבע. היום ישנם אינספור פרקטים בגווני עץ שונים, מחום בהיר טבעי של אורן ועד לעצי אלון שיש להם גוון עמוק יותר.

עוד דבר שחשוב להתייחס אליו היא הטקסטורה של העץ. מראה כפרי הוא מראה מחוספס, פראי ומתחבר ישירות לטבע. רצפת פרקט במראה קצת מחוספס או אפילו מעץ ממוחזר שכבר יש מאחוריו היסטוריה, תשתלב מצוין בתוך תוכנית העיצוב שלכם.

לבסוף, אי אפשר לבחור פרקט בלי לחשוב על שאר הפרויקטים הגדולים שייכנסו לבית – המטבח, הריהוט בסלון, חדרי האמבטיה, מראה הכניסה, היציאה לחצר ועוד. כל הפרויקטים הגדולים שמתווים את הסגנון של הבית צריכים להתחבר למראה הפרקט. לכן כדאי לבחור פרקט רק לאחר שיש לכם תוכנית עיצוב מוכנה.

 

אילו תוספות ושדרוגים אפשר לעשות כדי להפוך את הדירה לכפרית יותר?

לצד רצפת פרקט מעץ איכותי, כדאי להכניס לדירה גם את הטבע שבחוץ (כמו כאן). לא העירוני, אלא זה שמזכיר את הכפר. עציצים עם עשבי תיבול במרפסת, נגיעות של ירוק דרך צמחי בית שונים ואפילו מטפסים ושרכים שונים.

בנוסף, כדאי לשלב בדירה גם נגיעות של חומרי גלם נוספים שמתכתבים עם עיצוב כפרי – כמו אבן טבעית, למשל באמבטיות ובשירותים, מטבח מעץ מלא, ריהוט עתיק מעץ מסיבי וטקסטיל מבדים טבעיים כמו פשתן וכותנה, בגוונים שמתכתבים עם העיצוב הכפרי.

עיצוב כפרי הוא עולם ומלואו, אבל פרקט איכותי, טבעי ובטקסטורה הנכונה יכול להפוך גם דירה עירונית לכפרית ברגע אחד והוא מספק רקע מושלם לכל האלמנטים העיצוביים שיבואו אחריו.

Call Now Button

Pin It on Pinterest