תוספת פרקט לדירה ישנה

אחד התוספות בתחום שיפוץ דירה ישנה היא תוספת רצפת פרקט הפרקט משרה אווירה עיצובית, ואווירה של מראה יוקרתי ואלגנטי ללא מאמץ. בשנים האחרונות משפצים רבים בוחרים בפרקט, בשל מגוון העיצובים והדוגמאות הרבות, והן בשל טווח המחירים הרחב. כמו כן נוספו מגוון סוגים של פרקטים, שנותנים מענה לחסרונות של הפרקט מענה לרטיבות ועמידות לשחיקה. קיימים מגוון סוגים של פרקטים כמו: פרקט למינציה ,פרקט עץ טבעי, פרקט פי וי סי, פרקט פולימרי. לכל אחד מסוגי הפרקטים ישנם חסרונות ויתרונות ויש להתאימם לפי הרצון של בעל הבית.

כאשר אתם בוחרים לשפץ את הדירה ואתם בוחרים בפרקט אתם צריכים להשתמש בכללים הבאים:

התקציב– קיימים פרקטים רבים ומחירים שונים, לכן יש לתחום את המחיר לפני הקנייה. הגדרת הצרכים– חשוב להתאים את סוג הפרקט לצרכים של הבית, ויש לבחור את הפרקט המתאים לפי הצרכים חשוב לא לזלזל בבחירה של הפרקט בחירה שאינה טובה עלולה לפגוע באיכות הפרקט בהנאה ובשימוש שלכם ממנו.

אז איך תדעו אלו סוגי פרקטים לבחור?

פרקט למינציה

פרקט זה הינו הנפוץ ביותר הפרקט עשוי מhdf , ועליו תמונת עץ ומעליו שכבת למינציה זוהי שכבה שעשויה משעווה מיוחדת שמגינה על הפרקט מפני פגמים ושריטות.

פרקט זה נעשה נפוץ משום ההתקנה המהירה שלו והמראה עץ שהוא משרה. ללא עץ, שהוא עולה בהכרח יקר יותר. פרקט הלמינציה  מסווג על ידי מקדם ac.

יתרונות וחסרונות של פרקט למינציה

לפרקט למינציה ישנם יתרונות רבים מחיר זול יחסית, קל להתקנה, קל לתחזוקה, מגוון רחב של דוגמאות, עמיד לשריטות. אך גם יש לו חסרונות, הפרקט משרה מראה פחות יוקרתי  לעומת פרקט עץ, לא מבודד טרמית, ופחות עמיד לרטיבות.

פרקט עץ טבעי

משתמשים בפרקט עץ טבעי כאשר רוצים לבנות בית יוקרתי. סוגי העץ לבניה הם רבים, אך הנפוץ ביותר הוא עץ אלון. 

 

העצים שמהם עשויים הפרקטים מתחלקים לשני סוגים:

א. עץ גושני

 ב. עץ רב שכבתי כל הפרקטים מצופים בלכה המגינה על הפרקט או בגימור שמן.

יש הבדל בניהם פרקט בגימור שמן הוא יותר עמיד ומצריך תחזוקה של 4-5 שנים לעומת פרקט שמצופה בלכה שהוא שומר על הפרקט ועמיד יותר לרטיבות.

חסרונות ויתרונות של פרקט עץ

יתרונות: מראה עץ טבעי משדר יוקרה ,מבודד היטב , סוגים ודוגמאות רבות.

 חסרונות: יקר וצריך תחזוקה רבה יותר מסוגים אחרים של פרקט שקיימים בשוק.

Call Now Button

Pin It on Pinterest