רצפת פרקט מוסיפה לבית טאץ' עיצובי אירופאי, ויוצרת תחושת חמימות ביתית. רצפת הפרקט נעימה למגע ברגליים יחפות בכל ימות השנה, וכיום ניתן למצוא פרקט ברמות גימור ואיכות שונות, ובשלל צבעים. במאמר הבא ננסה לספק לכם את המידע הנחוץ על מנת לבחון מה עדיף עבורכם – פרקט עץ או פרקט למינציה.

ההבדלים בין פרקט עץ לפרקט למינציה

פרקט עץ כשמו כן הוא – עשוי מעץ, וכיוון שכך, הוא מבודד חום וקור, מגיב לשינויים בלחות ובטמפרטורה, רגיש לשריטות ולמכות, אך קל לניקיון. לעומתו, פרקט הלמינציה הוא סינתטי ומדמה טקסטורת עץ, והוא מצופה בשכבת למינציה המגנה עליו מפני שחיקה ושריטות. כתוצאה מכך, פרקט למינציה עמיד יותר מפרקט עץ בפני שריטות, אינו דוהה בשמש ואינו מגיב לשינויי טמפרטורה, אך הוא אינו מבודד חום וקור כמו פרקט עץ. התקנת פרקט עץ דורשת הכנת תשתית מראש והיא מורכבת יותר, בעוד שהתקנת פרקט למינציה פשוטה, אינה דורשת הכנה מראש וניתן ליישמה על גבי משטחים מרוצפים, משטחי בטון, PVC וכל משטח קשיח אחר.

סוגי הפרקט השונים

אמנם כבר ציינו פרקט עץ, אך בקטגוריה זו מצויים בשוק מספר סוגי פרקטים. נסביר מעט על שלושה מהם, ולבסוף נציין שוב את פרקט הלמינציה, שמהווה אלטרנטיבה אפשרית לפרקט עץ:

  • פרקט עץ גושני – פרקט העשוי מחתיכה אחת של עץ, בעל מראה טבעי מאוד, רגיש לשינויי טמפרטורה ולחות, וכן לשריטות ולשחיקה. מראה הפרקט הגושני יוקרתי ומחירו יקר, ובשל רגישותו הוא אינו מתאים למקומות הומי אדם.
  • פרקט עץ רב שכבתי – עשוי מספר שכבות של עץ, כאשר השכבה העליונה היא מעץ איכותי, מה שמעניק לו מראה מרשים. פרקט רב שכבתי הוא חזק ועמיד יותר מפרקט עץ גושני, ומתאים להתקנה בבתים שמותקנת בהם מערכת חימום תת רצפתי, וכן במקומות הומי אדם.
  • פרקט עץ תלת שכבתי – פרקט העשוי שלוש שכבות: שכבה עליונה מעץ אציל, המשווה לו מראה של פרקט עץ גושני, ושתי שכבות תחתונות של עץ פשוט יותר המודבקות בכיוונים מנוגדים, מה שמעניק יציבות ועמידות לפרקט.
  • פרקט למינציה – פרקט זה עשוי שכבות עץ דחוס המודבקות על לוח בסיס, מעליהן צילום של טקסטורת עץ ומעליו שכבת למינציה. הוא עמיד מאוד, מתאים למקומות הומי אדם, קל להתקנה וזול בהשוואה לסוגי הפרקט מעץ.

לסיכום

אם תקציבכם מוגבל, פרקט למינציה יכול להוות מענה טוב לצורכיכם. כמו כן, אם מדובר ברצפה למשרד, לחנות או למרחב הומה אדם, פרקט למינציה יתאים יותר, משום שהוא עמיד וחזק יותר. לעומת זאת, אם אתם רוצים לחוש את מגע העץ בכפות הרגליים ולא רק לראותו בעיניכם, כדאי לבחור בפרקט עץ. אין חומר אחר שיעניק את התחושה הנעימה והביתית כמו פרקט עץ ביום חורף קר.

Call Now Button

Pin It on Pinterest