הימצאותם של פרקטים מלמינציה בבית או במשרד, יוצרים משטחים עמידים ונקיים המשרים אווירה נעימה ורגועה מאד . כדי לשמר את יופיים ואיכותם, חשוב לשמור על תחזוקה שוטפת . הלמינציה אינה דורשת תחזוקה מורכבת אלא מינימלית, אך חשוב להקפיד ולבצע אותה באופן שוטף וקבוע כך שאפשר יהיה ליהנות מהפרקטים לאורך שנים רבות.

כללי תחזוקה לפרקט למינציה

כדי שפרקט הלמינציה לא ייפגם, יתכווץ או יתרחב, יש לשמור על לחות יחסית הנעה בין % 40 – % 70 ועל טמפרטורה הנעה בין % 18 – % 25 . כדי להישאר בגבולות הללו אפשר להפעיל מכשיר אדים בעת הפעלת חימום.

פעולות ראשוניות שיש לבצע לאחר התקנת הפרקט

מנקים באופן יסודי את כל המשטחים משאריות של חומרי העבודה, אבק, הצטברות לכלוך, נסורת ועוד. כדי לוודא שכל השאריות פונו מומלץ לבצע זאת באמצעות שואב אבק חדשני היונק את כל הפסולת באופן מוחלט.

לאחר מכן, מומלץ להכין דלי מים הכוללים חומר ניקוי המותאם לניקוי פרקטים מלמינציה. את הניקיון מבצעים בעזרת מטלית שנסחטה היטב כך שלא תהיה כמות גדולה של מים על הפרקטים אלא רק סמרטוט לח שמבצע את מלאכת הניקיון. אם במהלך הניקיון נתקלים בשאריות דבק, אפשר להסיר אותן בעזרת מעט חומר מדלל בנקודות הספציפיות בלבד.

פעולות שוטפות לניקיון פרקט למינציה

פרקט הלמינציה מיוצר מחומרי גלם מעולים ולכן לא צובר לכלוך רב במהלך היום יום . גם אם מצטבר מעט לכלוך, אפשר להסירו בקלות יחסית באמצעות שואב אבק, טיאוט או שטיפה קלה בעזרת חומר הניקוי הייעודי בלבד. שימוש בחומרים אחרים עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך למרקם של הפרקט.

אם נראים על הפרקט כתמים שונים הנובעים מציורי צבע או עפרון, סימני נעליים וכל לכלוך קשה אחר אפשר לנקות זאת באמצעות שפשוף של מטלית יבשה.

אם מדובר בכתמים הנובעים משתיה שנשפכה או פירות שנפלו ארצה, דם שנזל או שתן, חשוב לנקות זאת באופן מידי בעזרת מטלית לחה שתסיר זאת באופן מידי.

כתם ישן שהתגלה, או כתמי שמן ושוקולד, מצריכים טיפול אינטנסיבי של מטלית סינתטית שאינה גורמת לשריטות, שימוש בחומר הנוזלי המיוחד לפרקטי למינציה ולאחר מכן סיום התהליך באמצעות מטלית נקיה יבשה.

במקרים קיצוניים, כדאי לנסות להוריד את הכתמים העקשניים באמצעות מטלית ספוגה במים ובמעט חומר מדלל כמו חומץ. פעולה כזו תצליח להוריד כתמי דיו, שפתון, זפת, לק, משחת נעלים, שמן ואין ספור כתמים נוספים. יש לבצע פעולה זו רק באופן נקודתי ובצורה זהירה כדי לא לפגום בלוחות העץ.

Call Now Button

Pin It on Pinterest