בשנים האחרונות חל מהפך עצום בתחום השטיחים לבית. השטיחים הפרסיים המסיביים או שטיחי כרמל שנראו כמעט בכל בית, פינו את מקומם לשטיחים קלילים יותר בנראותם, בהרכבם ובמשקלם.

בחדרי המגורים, נוהגים להניח שטיחים על המרצפות או על הפרקט בסמוך לספות הקיימות בסלון. בהתאם לגילאים של בני הבית, השטיח משמש לנוי וליופי בלבד, או מאפשר לילדים הקטנים לשחק בנוחות על המשטח המרופד במיוחד בימים הקרים.

בחירה של סוג השטיח

רכישת שטיח הביתה היא ענין של טעם אישי, התאמת צבעים, תקציב וגודלו האפשרי של השטיח באופן יחסי לגודלו של הסלון.

קיימים השטיחים הפרסיים, האותנטיים הארוגים בצפיפות רבה, בעלי המידות הגדולות וגם שטיחים פרסיים במידות מעט קטנות יותר המעוצבים על פי טקסטורות מוכרות וחדשות. הסגנונות הללו נותרו אהובים על פלחים רבים של האוכלוסייה שרוכשים אותם למרות מחיריהם הגבוהים אם נארגו בעבודת יד מיוחדת .

גם שטיחי זיגלר המשתייכים לזרם הפרסי קנו להם קהל גדול של אוהדים האוהבים את דוגמאות הפרחים בשלל צבעים מרהיבים המוסיפים יופי רב לחדרי המגורים. השטיחים נארגים מצמר כשבסיסם הוא מכותנה . גם השטיחים הללו הם יקרים וקיים מחיר פרטני לכל אחד מהם.

השטיחים האפגניים הם בגוונים כהים בעלי נוכחות מרשימה כמו גווני אדום . האריגה מתבצעת בשתי שכבות, שכבת חוטי צמר ומעליה שכבת חוטי משי. השטיחים האפגניים זולים יותר מהשטיחים הפרסיים, חלקם זול במעט ומקצתם זולים הרבה יותר.

שטיחי שאגי

יבואני השטיחים מייבאים מאירופה את שטיחי שאגי המיוצרים בעבודת יד. הם מתאימים למשפחות רבות של אנשים אלרגיים כיוון שאינם מכילים צמר טבעי. השטיחים הללו פרקטיים ונוחים לתחזוקה וגם זולים יותר. הרכבם המיוחד יוצר שטיחים רכים במיוחד שמתאימים מאד לחדרי ילדים וגם לחדרי מגורים שבהם נוהגים לשחק ילדים קטנים.

בנוסף לכך אפשר למצוא החנויות המתמחות במכירת שטיחים, היצע עצום של שטיחים נוספים העשויים מכותנה, לבד, וחומרים אחרים המיובאים ארצה ממדינות רבות בעיקר ממזרח אסיה.

בחירת שטיח לסלון ולחדרים

השטיח החדש, גודלו, סוג הסיבים שבו, ונראותו נבחר על ידי מעצב הפנים או על ידי בני המשפחה תוך התחשבות בכמה פרמטרים. הגודל המתאים של שטיח בהתאם לגודלו של חדר המגורים או של כל אחד מחדרי הילדים, הצבעים הרצויים כך שיהיה שילוב מנצח בין הריהוט, הווילונות, צבעי הקיר והמוצרים הנוספים המפוזרים בסלון או בכל אחד מחדרי הבית.

מכלול תכונותיו של כל שטיח הם אלה שיתנו את הטון בנראותו של הבית. רבים מעוניינים באווירה חמימה ומשפחתית ולכן בוחרים בגווני חמרה, אדום או חום ויש כאלה המעדיפים גוונים בהירים ליצירת הרמוניה וקלאסיקה.

 

Call Now Button

Pin It on Pinterest