התקנת פרקט בבית הופכת למשימה קלה ומאתגרת עם פרקטים של קוויק סטאפ. החברה הבלגית הצליחה לייצר בטכנולוגיה שפיתחה, כמה אופציות של דגמי לוחות עץ הניתנים להתקנה עצמית ללא כל קושי.

כל אדם בעל חוש טכני שלמד להרכיב את המוצרים של איקאה, ירכיב תוך פרק זמן קצר גם פרקט מרהיב ברחבי הבית. הפרקטים הייחודיים שלהם שעמידים במים ובכל תנאי מזג אויר, מתאימים גם לחדרי רחצה, מטבחים ומרפסות.

סוגי הפרקטים של קוויק סטאפ

פרקט פולימרי

פרקט שעמיד מצוין במים ולכן מתאים לחדרי רחצה בבתים וגם לחללים גדולים כמו משרדים ומרפאות . אפשר לרכוש את לוחות העץ הפולימריים במבחר גדול של צבעי עץ יפהפיים.

עץ טבעי

פרקט שמיוצר מעצי האיוואה, גומי. בתום הליך היצור מצפים את הלוחות בחומר לקה או בשמן ליצירת גימור מושלם ויפה למראה. אפשר לרכוש את לוחות העץ בגדלים שונים, ארוכים וצרים או רחבים בעובי של 14 מ"מ.

למינציה

רוב מכירות הפרקטים בישראל ובעולם הם של פרקטים מסוג למינציה .יש להם יתרונות רבים כמו אנטי סטטיות, עמידות גבוהה ללחות, הגנה מקסימלית מפני שריטות ופגמים. שפע ההיצע של לוחות עץ מסוג למינציה הוא עצום ואפשר לרכוש אותו בשלל צבעים, גוונים ושילובים מפתיעים של צבעים.

התקנה עצמית של קוויק סטאפ

כל לוחות העץ בשיטת קוויק סטאפ מיוצרים כשבדפנות של כל אחד מהם קיימים שוליים . צורת העבודה הנכונה היא הצמדת שולים של לוח אחד לשוליים של הלוח השני ויצירת חיבור ביניהם עד ששומעים קליק. כך מתבצעת עבודת החיבור בקלות רבה .

שלבי הביצוע

ההכנהמיישרים את השטח באמצעות מדה מפלסת, משאירים את הלוחות במשך יומיים בחדר כך שיסתגלו לטמפרטורה, מפרקים את הדלתות, מחיקי דלת ואת כל הריהוט הקיים בחדר.

מניחים ספוג מעל הבטון או המרצפות הקיימות, מדביקים את כל היריעות זו לזו כך שלא תהיה תזוזה. עליהם מחברים את כל הלוחות האחת לרעותה תוך הרמת לוח אחד לזווית של 45 מעלות והורדתו על הלוח האחר כך שייתפסו זה בזה. כך ממלאים את כל החדר בלוחות העץ זה לצד זה. את המרווחים שנוצרו לאורך השורות, ממלאים בחתיכות מדויקות של הפרקטים שנחתכים על פי גודל המרווח בכל שורה ושורה.

את הפנלים מדביקים באמצעות דבק חם לאורך כל השורה ולאחר מכן חותכים את הספים על פי הגודל הרצוי ומדביקים בעזרת סיליקון לרצפה . לשעות הראשונות מוסיפים לספים גם ניר דבק כדי להדק אותו בצורה מיטבית.

בהצלחה !

Call Now Button

Pin It on Pinterest