אחד הנושאים החשובים לפני רכישת פרקטים מסוגים שונים הוא נושא האחזקה והניקוי שלהם. בעיקרון אם שאלתם את עצמכם כיצד לטפל ולשמור על רצפת פרקט יש מספר דברים שעליכם לדעת תחילה, ראשית סוג הפרקט הוא חשוב היות ופרקטים העשויים מעץ יהיו רגישים יותר מאשר פרקטים למינציה שהם סינטטיים הנחשבים לעמידים ופחות רגישים.  ניקוי ראשוני ייעשה באמצעות שואב אבק או מטאטא, השלב השני הוא ניגוב הפרקט עם מטלית לחה, הטבולה בחומר מיוחד לפרקט.

מומלץ ביותר להתקין תחת רגליות רהיטי העץ בד לבד, כך שבזמן גרירת הריהוט הרצפה של הפרקט לא תישרט. החלפת גלגלי פלסטיק בכיסאות מחשב או כסאות תלמיד הנמצאים בחדרי הילדים או חדר העבודה בגלגלים העשויים מסיליקון ישמור על הפרקטים מפני שריטות ושחיקה לאורך שנים.

בקשו הוראות תחזוקה לפרקטים באולם התצוגה

כל אולם תצוגה או חנות המשווקת את כל סוגי הפרקטים תשמח לייעץ לכם כיצד לטפל ולשמור על רצפת פרקט. האחריות לא תחול על פרקט שנהרס כתוצאה מרטיבות, במיוחד כאשר קיבלתם הוראות מפורשות כיצד לתחזק את סוג הפרקט המסוים אותו רכשתם מהחברה. כעיקרון את כל סוגי הפרקט יש לנקות בעדינות ולהיזהר ממים, אך תחזוקה נוספת שהיא מורכבת יותר, תהיה על פרקט העשוי מעץ טבעי.

מלבד הניקיון שהוא דומה ברצפת פרקט סינטטי, את פרקט עץ יש לחדש כל כמה שנים, חידוש כזה יבוצע באמצעות חומרים מיוחדים לשימור עץ ורעננותו. במידה והפרקט הוא בן הרבה שנים ויש בו שחיקה משמעותית, יש לפנות לבעלי מקצוע המתמחים בחידוש פרקטים מעץ, באמצעות מכונות ייעודיות ישייפו את הרצפה כך שהם מסירים את השכבה העליונה ואז ימרחו את הפרקט בחומרים מיוחדים כגון שמן או לכה למניעה של ספיגה ולכלוך שיידבק בפרקט.

אם תשמרו על ניקיון תשמרו על הפרקט

שמירה על ניקיון הפרקט מסייעת לשמירה עליו בכלל, היות ודריכה על חול והבאתו הביתה או דריכה על אבנים קטנטנות מחדירה אותם לפרקט וגורמת לשחיקה מהירה. טאטוא ושאיבה סדירים של שטח הפרקט יספיקו למטרת הניקוי. מומלץ לדעת כי אם תימנעו מדריכה על הפרקט עם עקבי נשים גבוהות ודקות, תשמרו על מראה של פרקט חלק  ללא חורים וסימנים שייהרסו את מראהו. בחו"ל, בארצות הקרות, אנשים שמגיעים לבקר או כאלה שנכנסים לביתם חולצים את נעליהם כבר בכניסה לבית, מה שלבטח מסייע בשמירה על מראה של פרקט נקי, חדש ורענן כאילו הותקן זה עתה.

Pin It on Pinterest

Call Now Button
Reviews Powered by RichPlugins.com
לקוחות ממליצים