אם חשקה נפשכם בשינוי בבית או במשרד והתחלתם לחקור קצת מקרוב את עולם הפרקטים זה המדריך עבורכם. לא אחת שאלתם את השאלה הידועה: "כיצד בוחרים פרקט".. כדאי שתמצאו כמה שיותר מידע ותבדילו בין המושגים המקצועיים של סוגי הפרקטים. תחילה יש לדעת כי קיימים שני סוגים עיקריים של פרקטים, אלה שעשויים מעץ והם היקרים יותר והפרקטים מהסוג השני הם פרקטי למינציה העשויים מחומר סינטטי עמיד יותר אך נראים דומים מאוד למקור.

נתחיל מהראשון שהוא פרקט העץ כמובן, שעשוי מקורות של עץ אמיתי כל לוח בפרקט עשוי מעץ שאינו מעובד ומגיע בגוש אחד. עץ מסוג אלון, הינו העץ הנפוץ ביותר עבור פרקטים מעץ מלא. ישנם כמובן סוגי עץ נוספים שמתווספים לקבוצת העצים שמהם מייצרים פרקטים כגון: דובדבן, בוק והונבה. הסוג השני הוא פרקט למינציה העשוי לרוב מסיבי עץ וחומרי פולימרים שונים עם ציפוי למינציה עליון על מנת להגן על הפרקט, בקטגוריה זו תוכלו למצוא גם פרקטים עמידים למים וכאלה המתאים לחדרים עם תנועה רבה של בני אדם ואף בעלי חיים.

אז כמה פרקט מעץ עולה לנו?

המחירים של כל סוגי הפרקט ייקבעו על פי מטר רבוע. פרקט שעשוי מעץ גושני שנחשב לעץ העמיד ביותר, יעלו בין 250-400 ש"ח למ"ר ולפעמים אף יותר. מחירים אלה יכללו לרוב מע"מ ומחיר העבודה יתווסף לחומר הגלם, אך כמובן רצוי תמיד לשאול מראש מה כלול במחיר. ישנו פרקט מעץ אשר מורכב משכבות ולא מקשה אחת מקורית של עץ, פרקט זה יהיה זול יותר. למרות שאנו אוהבים ומחוברים לטבע ונרצה שהעץ יהיה כמה שאפשר בעל מראה חמים וביתי, יש לדעת כי  כל פרקט חייב לעבור סוג של גימור על מנת ששבבי העץ לא יחדרו לנו לרגליים כאשר אנו מתהלכים יחפים. רוב הפרקטים העשויים מעץ מגיעים עם גימור לכה או שמן, מה שמקנה לו מראה חלק אסטטי ואנו יכולים ללכת עליו בבטחה.  יש לציין כי התחזוקה של הפרקט העשוי מעץ היא חשובה לא פחות ומים עשויים להזיק לפרקט, כי אז יגרמו לו לבלאי מואץ.

פרקט מעץ יקר לכם? הכירו את פרקט הלמינציה

מי שיש לו הרבה שטח לרצף באמצעות פרקט, אם המחיר של הפרקט שעשוי מעץ יקר לו ישנה אפשרות של פרקט למינציה. מדובר על אותו המראה, אך באלטרנטיבה סינטטית. בשל עלות היצור הזולה והתחזוקה הפשוטה יותר, רבים רוכשים היום את סוג הפרקט הזה והוא הפך להיות נפוץ ומבוקש בחנויות המתמחות בשיווק פרקטים והתקנתם. מדובר על פרקט המיוצר מסיבי עץ דחוסים שהופכים את לוחות הפרקט לעמידים וחזקים. ההדפסים שעל השכבה העליונה ביותר של לוחות הפרקט, הם יהיו בעצם הטקסטורה שמחקה את מראהו של העץ האמיתי.

השלב האחרון שמגן על השכבה העליונה של פרקט הלמינציה יהיה ציפוי הניילון שיקנה הגנה על הפרקט. יש לציין, כי אותו הניילון שמגן על הפרקט, הוא זה שפרקט זה בעצם קרוי על שמו. פרקט זה עמיד יותר וניתן לחדש אותו באמצעות חידוש שכבת הלמינציה העליונה.

Pin It on Pinterest

Call Now Button
Reviews Powered by RichPlugins.com
לקוחות ממליצים