שטיחים משמשים אותנו לאלמנט עיצובי. הם גורמים לאווירה נעימה וחמה בבית ולהוסיף כמובן לעיצוב הכללי של כל חללי הבית. ניתן למצוא שטיחים לבית מעוצב אשר יתאימו לסלון, לחדר השינה, לחדר העבודה, לפינת האוכל וכדומה. לפני רכישה של שטיחים כדאי כי תבדקו את חומרי הגלם מהם הם מיוצרים. ישנם חומרי גלם שונים, כגון שטיחים שמיוצרים בעבודת יד וחומר הגלם שלהם הינו צמר נקי או משי מה שמייקר את עלותם, או לחלופין שטיחים המיוצרים במפעלים מחומרי גלם סינטטיים. במידה ואתם מעוניינים כי השטיחים יישמרו לשנים ולא ייאבדו מגוונם, כדאי לרכוש שטיחים איכותיים מחומרי גלם טבעיים. ישנם שטיחים שמתאימים למטבח ולחדרי הרחצה, שטיחים אלה חייבים להיות עמידים בפני מים ולחות.

שטיחים שונים לחללים בבית ובמידות שונות

התאמת גודל השטיח הוא חשוב לכל חלל וחלל. ניתן למצוא שטיחים קטנים, גדולים מאוד או בינוניים. לחללים שהם קטנים, מומלץ לרכוש שטיחים לבית מעוצב בגודל קטן. ישנה אפשרות לשלב גם באמצעות כמה שטיחים שיהיו בגוונים דומים חללים שונים בבית כגוון הול הכניסה לבית. ישנם שטיחים שמתאימים למסדרון צר, כגון שטיחים שיהיו צרים וארוכים, המשמשים מטרה זו. מומלץ לדעת כי שטיחים איכותיים, הם כאלה שמקיימים סימביוזה עם שאר האלמנטים הנמצאים בחללים בו אנו מעוניינים להניח אותם.

חשוב שהמרקם של השטיח יתאים לעיצוב הכללי של החדר ולא יצור שוני בולט המפריע להרמוניה בחדר. הבחירה של הגוון והדוגמא של השטיחים היא מכרעת ויש לבצע את הבחירה הנכונה, תוך שיקול בגוונים המתחברים טוב עם גווני הריהוט הנמצאים בחללים. אם תבחרו נכון את השטיחים לחללים השונים בביתכם, תזכו לחוש את האווירה הרצויה והמיוחדת שהם יגרמו לכם.

חורף נעים עם שטיחים מפנקים ומעוצבים

רוב האנשים נוהגים לפרוש את השטיחים בחללים השונים בעונת החורף, היות ושטיחים גורמים לחום נעים בית, מלבד היותם פריט עיצובי מושלם. ישנם שטיחים שנעימים למגע, עבים, ורכים, כאלו שהילדים יכולים לשכב עליהם ולשחק כאשר אנו פשוט נהנים מנוכחותם ומהשובבות שלהם. כאשר הסלון למשל יהפוך למקום מעוצב ונעים, כולם ירצו לשהות בו ויחושו את האווירה הביתית, היוקרתית והמחממת באמצעות השטיחים שרכשתם.

ניתן למצוא סגנונות שונים של שטיחים, שטיים אוריינטליים, שטיחים בסגנון מודרני או שטיחים בעלי מראה קלאסי. הבחירה תלויה בסוג הריהוט והעיצוב הכללי בבית, למשל ריהוט עתיק ומראה כפרי ילך יותר עם שטיחים פרסים או סיניים או כאלה שהם בעלי מראה עשיר ואוריינטלי. ריהוט בעל קווים ישרים ונקיים ילכו טוב עם שטיחים מודרניים. חשוב להתאים את השטיחים כך שהמראה בבית יהיה הרמוני. אם תרצו לשאוף השראה ולהתייעץ עם עוד אנשים בתחום או כאלו בעלי דעה תוכלו להיכנס לקבוצת הפייסבוק הבאה, בה תוכלו למצוא גם בעלי מקצוע וגם אנשים כמוכם שיוכלו לייעץ ולעזור לכם מניסיונם וטעמם.

 

Pin It on Pinterest

Reviews Powered by RichPlugins.com
לקוחות ממליצים