בישראל ישנם אנשים רבים שאוהבים בעלי חיים ומחזיקים בביתם חיות מחמד כגון חתולים וכלבים. אהבה זו לבעלי חיים אינה מונעת מהם לרצות לשדרג את מראה ביתם באמצעות פרקט, השאלה הראשונה שעולה מנגד עינם במקרה כזה היא האם פרקט ישרוד את בעל החי הנמצא בביתם והאם יש צורך בתחזוקה נוספת. אם אתם נמנים עם קבוצה זו הסירו דאגה מלבכם, היות וכיום קיימים פתרונות נהדרים לשמירה על הפרקט מפני נזקים כמו שריטות ונשיכות שחיות המחמד האהובות שלנו עלולות לגרום. חשוב לציין כי מרבית הפרקטים האיכותיים הקיימים היום בשוק יעמדו בפני חיית המחמד המקסימה שלכם עם תחזוקה קלה, אך עם זאת אם אתם מודאגים ותרצו ריצפה עמידה יותר אנו נמליץ לכם לבחור בפרקט למינציה שלא יורד ביופיו מפרקט עץ אך עמיד הרבה יותר לנזקי בעלי חיים וגם למים. רצוי לבחור בפרקט למינציה בעל רמת שחיקה של 4 AC ולפחות בעובי פרקט של 8 מ"מ, כך שהעובי יספק הגנה מלאה משריטות ציפורני כלב או חתול.

מלבד השמירה על הפרקט וטרינרים ממליצים לגזוז את ציפורני בעלי החיים אחת לחודש במרפאה על מנת שיהיה להם נוח ויותר וירד הסיכוי לשבירה ודלקת. כאשר מדובר בבעל חיים בוגר ומחונך אין לנו הרבה ממה לדאוג, אך עם זאת גורים שאינם מחונכים לעשיית צרכים רצוי לא להשאיר על רצפת פרקט ללא השגחה מכיוון שאלו מכילים בפנים חומצה היכולה לעכל את השכבות החיצוניות ולהשאיר כתם. פתרון נהדר לבעיה זו היא להשאיר את הגור בלול ייעודי כאשר מתחתיו תפזרו עיתונים או כל דבר אחר שיבודד את הרצפה. במידה ואין באפשרותכם למצוא סידור כזה רצוי לשים את הגור בחדר עם רצפה עמידה יותר כמו קרמיקה.

אז הגיע הזמן לשבור את המיתוס..

בעלי חיים ידועים באהבה שלהם לשרוט, לנשוך ולשחק עם רהיטים, נעליים וכמעט כל דבר שנראה להם מושך. בעיניהם מדובר במשחק תמים או סידור הבית לטעמם אך מבחינתנו מדובר בהרס ונזק כספי. המיתוס אומר כי אין מה לעשות בנידון אך כיום קיימות שיטות נהדרות להרחיק בע"ח ממוצרים ואזורים שונים ומלבד זאת קיימים מוצרים עמידים יותר. כאשר מדובר בפרקט הפתרון הוא בחירה בסוג הפרקט הנכון, הבחירה המועדפת והעמידה ביותר תהיה תחילה פרקט למינציה אך אם ברצונכם לבחור בפרקט מעץ גם לכך יש פתרון.   אם אתם מעוניינים בעץ טבעי בבית אתם יכולים לבחור ממגוון פרקטים חזקים ועמידים גם מעץ, כמו למשל פרקט מעץ גושן. בסופו של דבר הבחירה בסוג הפרקט תלויה באורח חייכם, בתקציב ובטעם האישי של כל אחד.

טיפים והרגלים לכם ולבעלי החיים שיסייעו לכם בשמירה על הפרקטים

על מנת למנוע הרס כאשר יש חיות מחמד בבית, במיוחד גורים, יש להקפיד על כמה כללים פשוטים שיעזרו לכם למנוע כמה שיותר נזק. מומלץ לשים שטיחונים מתחת לכלי האוכל של חיות המחמד ומתחת למקום המנוחה שלהם ובמידה ומדובר בגורים לא מחונכים לצרכים לדאוג למשטח עליו יוכלו לעשות את צרכיהם. התקינו פרקט מסוג למינציה או מעץ חזק ועמיד באזור שבו בעלי החיים מרבים לשהות ובדקו את רמת השחיקה של הפרקט זה. וכך תחיו בשקט ובשלום עם חיות המחמד שלכם כאשר הבית חמים ומעוצב עם פרקט מתאים שאתם אוהבים.

Call Now Button

Pin It on Pinterest